Malý byt: Veľké možnosti pre kreatívne riešenia úložných priestorov

Úvod BlogMalý byt: Veľké možnosti pre kreatívne riešenia úložných priestorov
Vytvorené 14. 06. 2018

Každý, kto býva v malom priestore, bojuje s rovnakým problémom – kde nájsť dostatok priestoru na uloženie všetkých vecí. Máte dve možnosti... Alebo sa vydať cestou japonského minimalizmu, alebo byť pri riešení úložných priestorov veľmi kreatívni.

Druhou cestou sa vydali austrálski dizajnéri, ktorí na neuveriteľných 22 metroch štvorcových dokázali vytvoriť plnohodnotné bývanie s množstvom kreatívnych úložných priestorov. Niektoré nápady sú skutočne skvelé a veríme, že by vás mohli inšpirovať.

Zrkadlá priestor zväčšia aj na netradičných miestach
Obľúbeným trikom v bytovom dizajne je využitie zrkadiel pre optické zväčšenie priestoru. Dajú sa však umiestniť aj na veľmi netradičné miesta. Napríklad ako zástena kuchynskej linky.

4

Vertikálne uloženie
Keďže na skrine extra veľa priestoru nezostáva, na rad sa dostávajú vešiaky rôznych tvarov, veľkostí a použitia.

04

Jednoduché tvary, svetlé farby
Do malého priestoru je treba vyberať svetlé farby, ktoré ho rozžiaria a jednoduché tvary, aby nepôsobil preplnene. Aj jednoduchá polica dokáže krásne oddeliť oddychovú a obývaciu zónu.

6

Nábytok vo farbe stien
Nábytok, ktorý tak povediac splynie so stenami je v tomto prípade požehnaním. Nezaplní miestnosť, ale naopak pôsobí decentne a takmer si ho nevšimnete.

7

Využitý každý centimeter
Vrátane toho pod posteľou, či vo vyvýšenej podlahe.

08

Zdroj: Contemporist.com