Bývanie v IQ-ekodome: Kvalita na prvom, druhom aj treťom mieste

Úvod BlogBývanie v IQ-ekodome: Kvalita na prvom, druhom aj treťom mieste
Vytvorené 31. 01. 2018

Pre všetkých, ktorí zvažujú zmenu bývania a hľadajú vhodnú alternatívu ku konvenčným stavbám a stavebným materiálom, sme sa pokúsili zistiť zopár informácií o drevostavbách z dielne IQ-ekodomu. Prečo sú výnimočné a čím sa odlišujú od konkurenčných projektov, na to sme sa opýtali Michala Drobného, konateľa spoločnosti IQ-ekodom.

Pozrime sa trošku do zákulisia vašich projektov. Prezradíte niečo o materiáloch a technológiách? Je bývanie, ktoré kupujúci získava v podobe IQ-ekodomu kvalitné?

Základnou surovinou pri stavbe IQ-ekodomov je drevo. To nakupujeme v Rakúsku alebo Nemecku podľa aktuálne dostupných kapacít. Drevo je výborne vysušené, spracované a na mimoriadne vysokej kvalitatívnej úrovni. Všetky ostatné suroviny, ako je napríklad zateplenie či farby, nakupujeme na Slovensku. Veľmi si zakladáme aj na kvalite práce. Všetci naši robotníci sú Slováci. Sú rokmi overení, pretože spolupracujeme dlhodobo.

Dá sa teda povedať, že svojimi projektami tiež podporujete slovenských výrobcov a pracovníkov...

Pre nás je najdôležitejším parametrom pri výbere materiálu a komponentov kvalita. Všeobecne sa riadime zásadou, že všetko, čo je možné použiť zo slovenských zdrojov, radi použijeme. Veľmi nás napríklad teší spolupráca so slovenským dodávateľom pokiaľ ide o vykurovanie. V našich domoch používame elektrické kúrenie, ktoré je od slovenského výrobcu Fenix z Banskej Bystrice. Tento dodáva do celého sveta a je to naozaj špička. Ak však narazíme na to, že potrebujeme vyššiu kvalitu než slovenský trh ponúka, obrátime sa do Nemecka alebo Rakúska. To sa týka napríklad parkiet, či sanity.

01 s

Mnoho developerov ponúka dom skôr, než vykope základy. Akým spôsobom postupujete pri predaji domov? Koľko priemerne musí záujemca na dom čakať?

Tento postup volíme naozaj len výnimočne. Bolo to napríklad u bungalovov v Javorovej aleji. Boli to na slovenské pomery veľmi progresívne moderné stavby, kde sme si potrebovali najskôr overiť, ako na ne trh zareaguje a či bude o tento typ bývania záujem. Tam bola najskôr ponuka a až potom stavba. Obvykle sú naše domy k dispozícii veľmi rýchlo. Dávame ich do ponuky až tesne pred dokončením. Nás to oslobodzuje a umožňuje nám to stavať a dokončovať domy veľmi efektívne. A je to pohodlné aj pre zákazníka. Na dom nemusí čakať, má všetko pripravené na kľúč, nemusí nad ničím rozmýšľať, už sa len nasťahuje.

12

Zákazník teda nemá možnosť ovplyvniť ako dom vyzerá zvnútra? Aké má obklady, podlahu a podobne? To nie je celkom obvyklé...

Táto cesta sa pre nás z pohľadu rýchlosti dokončovania stavieb ukázala ako najefektívnejšia. Dáva  nám to dáva priestor projekty dokončiť bez zbytočných prieťahov. Veríme svojmu vkusu a štandardom a fakt, že sa domy obvykle predajú rýchlo je pre nás dôkazom že oprávnene.

Aké sú možnosti financovania bývania? Akceptujú banky drevodom ako stavbu, na ktorú je možné si zobrať hypotéku?

Všetky stavby sú bez záložného práva. Sme otvorení všetkým formám financovania, v tomto smere nie sú žiadne obmedzenia. Každému klientovi ponúkame súčasne zvýhodnené podmienky, ak využije služby nášho hypotekárneho poradcu, ktorého máme overeného už rokmi a projekty IQ-ekodomu dokonale pozná, pretože v nami postavenom dome sám býva. Preto dokáže klientom poradiť nielen s financovaním, ale dať im aj osobnú referenciu. Okrem toho v prípade využitia služieb nášho hypotekárneho špecialistu získava kupujúci zdarma znalecký posudok aj ďalšie služby. Banky hodnotu našich stavieb plne akceptujú.

Ďalšie inšpirácie pre bývanie nájdete pravidelne priamo na našom Facebooku a Instagrame. Pridajte sa k našim fanúšikom, sledujte nás a žiadna novinka ani tip vám neunikne.